Sobota 15 czerwiec 2024

Suwnice bramowe


Pobierz formularz zapytania ofertowego na dostawę suwnicy bramowej (pdf)


Suwnice bramowe są projektowane z przeznaczeniem do przenoszenia dużych pojemników, głównie kontenerów do użytku zewnętrznego. Zakończone mogą być hakiem, trawersą, chwytakiem czy magnesem w zależności od tego-jaki towar mają przenosić.

Sterowanie wszelkimi ruchami suwnicy zazwyczaj odbywa się za pomocą falowników, które pozwalają płynnie i dokładnie pozycjonować transportowany towar zapewniając tym samym jego bezpieczeństwo podczas całego procesu

Konstrukcja

Konstrukcja metalowa suwnicy bramowej składa się z głównego dźwigara (może być pojedynczy lub podwójny), dźwigar ten może kończyć się w miejscu przecięcia z nogami suwnicy bramowej – mamy wtedy do czynienia z suwnicą „bez konsoli” a może wystawać z jednej lub dwóch stron i wtedy mamy suwnicę z jedną lub dwiema konsolami – wszystko zależy od tego czy towar przenoszony musi się poruszać w zakresie oznaczonym wymiarem L1 na konstrukcji powyżej.

Niezależnie od umiejscowienia – okablowanie suwnicy jest tak rozmieszczone, zarówno żeby miało potrzebny zapas do całego ruchu suwnicy, jak również żeby było odpowiednio naciągnięte żeby zapobiec przerwaniu przewodu.

Żeby zapobiec kradzieżom i w odpowiedzi na przepisy bezpieczeństwa - suwnica jest przymocowana specjalnymi kleszczami. Typowa suwnica bramowa porusza się po szynach przymocowanych do podłoża. My swoje suwnice wyposażamy w koła z dwoma ogranicznikami – jako dodatkowe zabezpieczenie przed zjechaniem z toru jazdy.

Udźwig suwnicy, t od 5 do 200
Rozpiętość, m (L) do 42 i więcej
Wysokość podnoszenia, m (H) (standardowe) 6; 9; 12; 15; 18; i więcej
Prędkości, m/min: - podnoszenia- jazdy wózka- jazdy suwnicy(standardowe) od 1 do 30 od 20 do 60 od 40 do 120
Grupa natężenia pracy suwnicy wg ISO 4301/1 A2…A7
Grupa natężenia pracy mechanizmów wg ISO 4301/1 M3…M7
Urządzenie chwytne - hak- trawersa, uchwyt elektromagnetyczny, chwytak i in.
Sterowanie suwnicą - sterowanie radiowe- kaseta sterownicza- kabina operatora
Układ sterowania napędami - falownik- przekaźniki- mieszany
Suwnica używana: Wewnątrz, na zewnątrz, na zewnątrz pod dachem
Przewód prądowy - kablowy- ślizgowy
Zakres temperatur pracy °С od -50 do +50